
Verkooptak Quality Queen failliet verklaard
De verkooptak van Quality Queen in Maasdijk, een groothandel in groenten en fruit, is dinsdag door de...
Software ontwikkeling en verandering zijn onlosmakelijk aan elkaar verbonden. Gelukkig. Verandering is goed en helemaal op ons vakgebied. Als boekenwurm probeer ik zoveel mogelijk boeken te lezen. Het boek ‘’Wie heeft mijn kaas gepikt’’ behoort zeker tot één van de toppers die ik onlangs las. Niet alleen omdat het makkelijk las maar vooral omdat het verhaal heel erg herkenbaar is.
Het boek gaat over twee muizen, Snel en Snuffel, en twee minimensjes, Peins en Pieker, die niks anders doen dan zoeken naar hun favoriete kaas. De muizen Snel en Snuffel hebben het beperkte denkvermogen van een knaagdier. Peins en Pieker gebruiken daarentegen hun hersens -vol met opvattingen en ideeën, om een heel ander soort kaas te zoeken: Kaas met een hoofdletter K. Ze denken dat ze met die Kaas gelukkig worden en veel gaan bereiken.
Na dagen rondrennen in het doolhof vonden de muizen en minimensjes waar ze zolang naar op zoek waren: bergen vol met de lekkerste kaas. Zonder na te denken gingen ze dag in dag uit naar diezelfde plek om van de kaas te smullen. De voorraad van de kaas werd minder en minder zonder dat de minimensjes het door hadden. Toen de kaas helemaal op was zaten ze dagen met hun handen in het haar te wachten tot er nieuwe kaas werd neergelegd maar dat gebeurde niet. Snel en Snuffel, de twee muizen, zijn gelijk weer het doolhof ingegaan op zoek naar nieuwe kaas. En met resultaat, na dagen rennen vonden ze weer kaas en het was dit keer nog veel meer.
Kern van de boodschap: verandering gebeurt zonder dat je het doorhebt. Zorg daarom dat je je omgeving altijd in de gaten houdt voor veranderingen en probeer daar op in te spelen. Accepteer veranderingen en probeer ze om te buigen tot kansen in plaats van bedreigingen.
De verkooptak van Quality Queen in Maasdijk, een groothandel in groenten en fruit, is dinsdag door de...
In SjaakTopics van deze week bespreekt voorzitter Sjaak van der Tak van Glastuinbouw Nederland enkele...
Meer werkplezier, minder ziekteverzuim en hogere productiviteit; welke ondernemer wil dat nou niet? Het...
Van pillen naar paprika’s! 11-12-2019 10:46 |
Werknemer wil traditioneel kerstpakket vol eten 11-12-2019 10:41 |
Ai! Bedenk goed... wat je met je WhatsAppjes doet! 11-12-2019 10:38 |
RoboCrops: twee dagen tuinbouwrobotica 11-12-2019 10:32 |
Goedemorgen amaryllis! 11-12-2019 10:28 |
Plant een virtuele boom voor overledenen 11-12-2019 10:23 |
Vietnamese minister bezoekt World Horti Center 11-12-2019 10:19 |
AgriPlace Chain vergroot inzicht in de agf-keten 11-12-2019 10:15 |
Gitzels bundelt activiteiten in gebied 'Het Grootslag' 11-12-2019 10:12 |
Meerdere virusziekten zoeken met camera's 11-12-2019 10:08 |
Reacties (0)
Er zijn nog geen reacties